Menu
Home Page
Home Page

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

Senior Leadership Team 

Janice George - Headteacher, DSL

Abida Haidar - Assistant Headteacher, English Lead

Marisa Etienne-Barnett – Assistant Headteacher, Early Years and KS1 & French Lead

Niamh Gorman – SENCo, deputy DSL

Amanda Farrell – Inclusion Manager, deputy DSL & Music Lead

Ian Jenkins - Senior Leader, Assessment & Remote Learning Lead

 

 

Teaching Staff 

Nursery: Devicka Chauhan

Reception: Janet Howard (Religious Education Lead), Marisa Etienne-Barnett,

Year 1: Majid Ghorbanian, Catherine Anunobi

Year 2: Patrick Haddon (Science Lead), Dilan Ergal

Year 3: Pernella Davis (Community Engagement Lead), Catherine Butler (Art and D&T Lead)

Year 4: Ijeoma Nwaneri (PE Lead), Ruth Ahako

Year 5: Ian Jenkins, Liam Lannen (Computing Lead)

Year 6: Jan Finisterre (Maths Lead), Pav Phull (History & Geography Lead)

PPA: Elaine Khwaja (PSHE Lead)

Sports Coach: Gilbert Graham

 

Support Staff 

Learning Mentor & deputy DSL:  Maria Pires

Accelerated Reader and Library Assistant: Debbie Frewer

Speech and Language Assistant:  Roisin Sullivan

Special Needs Intervention and Nurture Group Teaching Assistant:  Karen Todd

Nursery Teaching Assistant: Sally Hughes, Barbara Watson

Reception Teaching Assistant: Adene Williams, Joaquina Alvares

Year 1 Teaching Assistant: Abubakar Sheikh, Gina Coumanides

Year 2 Teaching Assistant: Vera Krasniqi

Year 3 Teaching Assistant: Dilan Hirli

Year 4 Teaching Assistant: Rukiye Ozsoy        

Year 5 Teaching Assistant: Eylem Sonmez

Year 6 Teaching Assistant: Debbie Frewer

Special Needs Assistants: Linda Walden, Toha Pacome-Gboho, Rushe Peca

 

Office and Site Staff 

School Office Manager: Claudia Walsh

Administrative Assistant: Tasmi Rouf

Assistant Site Manager: Peter Nweke

Support Staff: Richard Ogunlana, Leontina Da Silva, Marwa Adem, Althea Simms, Lyn McGlynn

 

Lunchtime Supervisors

Leontina Da Silva

Margaret Mace

Maria Da Silva

 

 

Top